poniedziałek 18th Czerwiec 2018,

UKRAINA-UKRAIŃSKIE

Ξ Comments are off

Czy Ukraina rzeczywiście jest biedna?

posted by Ukraińskie Smaki
Czy Ukraina rzeczywiście jest biedna?

Mówi się, że Ukraina ma przed sobą wspaniałe i owocne lata. Czy to możliwe? Czy rzeczywiście Ukraińcy mają szansę finansowo i gospodarczo dogonić Europę? Owszem. I są na dobrej drodze do ogromnego sukcesu.

Ukraina to kraj bogaty nie tylko w społeczeństwo chętne do pracy i chcące polepszyć standard swojego życia. Ogromne złoża węgla kamiennego, rud żelaza, manganu czy rtęci to wspaniała szansa dla gospodarki i eksportu. Ukraina dobrze wie, jak tę szansę wykorzystać i już czerpie korzyści z bogactwa, które ofiarowała jej natura. To jednak nie jedyna szansa na wzbogacenie się kraju. Stale rozwijający się kapitalizm, powstawanie małych firm – to największa siła Ukrainy, która zapewne niedługo wprowadzi ją w szeregi Unii Europejskiej.

Przychylne Ukraińcom są także prognozy sondażowe. Każde kolejne badanie dotyczące gospodarki, finansów i bytu narodu ukraińskiego pokazuje, że każdy rok, to ogromny krok ku Europie. Ukraińcy konsekwentnie pną się w górę i osiągają gospodarcze sukcesy.

Doskonałą miarą tych sukcesów jest ranking dotyczący sytuacji marek na świecie opublikowany w 2008 roku. Ukrainę i wszystkich jej sąsiadów sklasyfikowano w najwyższej kategorii bardziej rozwinięte kraje, obejmującej 41 państw. To znakomita prognoza na kolejne lata i doskonały przykład na to, że kraj ten ciągle traktowany jest – błędnie – jako biedny i tani.

Obywatele zachodniej Europy wciąż mogą uważać Ukrainę za kraj stosunkowo niedrogi, jednak już dla Polaków nie będzie to tak oczywiste. Ukraińskie kurorty i wielkie miasta dorównują cenami i co się z tym wiąże standardem, krajom zachodniej Europy.

Jadąc na Ukrainę możemy spodziewać się tanich wczasów czy zakupów. Lepiej jednak wcześniej zweryfikować nasze przypuszczenia i sprawdzić, czy są one adekwatne do rzeczywistości, bo ta pokazuje, że sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

Drogie samochody, markowe ubrania, sklepy najlepszych projektantów i najdroższych firm, piękne domy… to nie opowieść o najbogatszych Ukraińcach. Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarki rośnie także potrzeba społeczeństwa na towary luksusowe. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na ulicach największych miast widać dostatek i powodzenie, by nie powiedzieć – przepych. I nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych.

Jadąc na Ukrainę nie możemy się już spodziewać kusząco niskich cen. Stają się one porównywalne do naszych krajowych, a zdarza się, że znacząco je przewyższają. Mit biednej Ukrainy sukcesywnie upada. Przekonają się o tym wszyscy, którzy zechcą odwiedzić Krym czy Kijów.

Jak zatem odpowiedzieć na pytanie: czy Ukraina rzeczywiście jest biedna? Z jednej strony kraj ten dopiero dostał szansę rozwoju, z drugiej widzimy, że rozwój ten postępuje bardzo szybko. Każdy kolejny rok to wzrost jakości życia, ale jednocześnie wzrost kosztów. Czy Ukraina nadal będzie atrakcyjna dla obcokrajowców? Odpowiedź wydaje się być oczywista. Atrakcyjność tego kraju nie polega bowiem na tym, że jest (czy właściwie był) tani, ale na jego gościnności, atmosferze i niepowtarzalnym pięknie przyrody i architektury.

Popular Posts

Ukraińskie Smaki - ludowe przysmaki i trunki, etno-zabawa, dobry nastrój

Comments are closed.

Ukraińskie KARAOKE – zapraszamy!

Ukraińskie Smaki – VIDEO

Znajdż i polub nas na Facebooku!

Zapisy na kurs